zlota szkola calosc 2020

zwolnieni z teoriiKtoś (być może, że był to Henry Ford) powiedział kiedyś, że „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”. O takim sukcesie można mówić w przypadku siedmiu uczniowskich grup, które w tym roku wystartowały w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Praktycznej „Zwolnieni z Teorii” i postawiły sobie za cel zrealizowanie projektu społecznego zmieniającego najbliższe otoczenie. Hetmaniacy, realizując projekty, pracują dla innych, ale też zdobywają kompetencje niezbędne na rynku pracy i w dorosłym życiu: współpracy w zespole, zarządzania swoim czasem oraz budżetem, rozwiązywania problemów. Korzystają przy tym z autorskiej adaptacji metody Project-based learning (stosowanej na Harvardzie). Ich pracę obserwują i oceniają mentorzy, a dodatkową gratyfikacją za realizację zadania jest międzynarodowy certyfikat pomagający dostać wymarzoną pracę czy ułatwiający start na studia za granicą. 

A oto fantastyczne ekipy i ich projekty:

  1. Projekt ekologiczny: „EkoRajd – Rusz nogę, wspomóż przyrodę!”: Weronika Rębacz, Gabriela Kasprowicz, Marianna Zych, Klaudia Śliwińska (wszystkie z klasy 2c) oraz Natalia Rębacz i Hubert Koryciński;
  2. Projekt „All lifes – all nations”: Julia Karbarz (2c), Bartłomiej Pluta, Krystian Słowikowski, Łukasz Drabek (wszyscy z 2a), Krzysztof Stajniak (2e);
  3. Projekt ekologiczny „Nakręcamy EKO”: Justyna Kosior, Aleksandra Ciżyńska, Jan Radoń, Piotr Paradowski (wszyscy z 2c);
  4. Projekt edukacyjny „Histomaniacy”: Zuzanna Michałowska, Jędrzej Tłusty, Aleksandra Mroczkowska, Wiktoria Żmuda, Jakub Kościelniak, Jakub Snopkowski, Jakub Bednarski (wszyscy z klasy 2d);
  5. Projekt „Phone OFF – wyłącz telefon, włącz kreatywność”: Julia Teter, Katarzyna Mazurkiewicz, Paulina Gurdak, Alicja Boczula, Alicja Paszko (wszystkie z 1a);
  6. Projekt edukacyjny „I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Piłce Nożnej”: Jakub Dryś, Maciej Walewski, Tomasz Winiarski (z 1a) oraz Robert Zuba.
  7. Projekt „HejtnaHejt”: Gabriela Homarowicz (1f), Emilia Roman, Martyna Malinowska, Mikołaj Nowak (wszyscy z 1e).