zlota szkola calosc 2020

Emilka i KubaMiło nam poinformować, że uczniowie „Hetmana” Emilia Roman (1E) oraz Jakub Dryś (1A), należą do zwycięzców tegorocznej tarnobrzeskiej edycji XXVI Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, a dodatkowo Jakub Dryś będzie reprezentował Tarnobrzeg w ogólnopolskim finale konkursu. To młodzi „Hetmaniacy”, którzy nie tylko osiągają sukcesy na polu akademickim dzięki swoim zdolnościom i ciężkiej pracy, ale również mogą być wzorem do naśladowania poza swoimi osiąnięciami w nauce. Dzięki swojej pracowitości, empatii, umięjętności współpracy oraz niezwykłej otwartości na drugiego człowieka, potrafią dzielić czas między codzienne obowiązki a pracę dla innych, angażując się w różne przedsięwzięcia i inicjatywy, zarówno w środowisku społeczności szkolnej, w środowisku lokalnym, jak też w przestrzeni miejskiej aktywności.

To właśnie taka postawa, pełna dojrzałości emocjonalnej, wrażliwości na innych i społecznego zangażowania, znalazła uznanie Kapituły Konkursowej. Obojgu serdecznie gratulujemy, a Kubie życzymy, żeby jego aktywność została również doceniona w finale. Trzymamy kciuki! (Adam Kunysz)