zlota szkola calosc 2020

Histomaniacy 2 2Historia jest uważana przez wielu za przedmiot trudny i montonny. Nie jest też, jak można się domyślać, powszechnie uwielbianą przez wielu uczniów dziedziną nauki. Grupa "Histomaniaków" z I SLO, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, podjęła się wyzwania - zachęcić tarnobrzeską młodzież do poznania dziejów naszych przodków. "Histomaniacy", którym jak widać wirus był niestraszny to: Aleksandra Mroczkowska, Zuzanna Michałowska (2d), Wiktoria Żmuda (2a), Jakub Bednarski, Jakub Kościelniak, Jędrzej Tłusty i Jakub Snopkowski (2d).

 

Projekt miał na celu przedstawienie realiów II wojny światowej naszym młodszym kolegom w innych szkołach. Brzmi to dość typowo, jednak Hetmaniacy mają asa w rękawie – strategię, grę bitewną „Wrzesień 1939”, która w doskonały sposób oddaje realia czasów wojennych potyczek, a przy okazji wzbogaca pokazy i stanowi ciekawy dodatek do lekcji . Rozgrywka pozwala na przedstawienie suchych faktów w oryginalny sposób. Już samo określenie "gra" wskazuje, że projekt ma zachęcić do zabawy historią. W dodatku samo zaangażowanie w tworzenie modeli zapewnia dzieciom, jak i starszym dobrą zabawę. Dla artystycznych dusz jest to natomiast szansa na poprawienie swoich zdolności manualnych.

zwolnieni z teoriiCały zespół zaprasza na krótki film dostępny w całości na Facebook-u (na grupie "Histomaniacy" https://www.facebook.com/Histomaniacy-108951980638589/?epa=SEARCH_BOX) i Youtubie, który jest zwieńczeniem pracy osób zaangażowanych w projekt. Polecamy!

https://drive.google.com/file/d/1KqmJd8hVjY_6YJpxX4Oh36gCaSHNj3CK/view