zlota szkola calosc 2020

Brązowe WilkiZwolnieni z Teorii dozują emocje. Nie tak dawno ogłosili ogólnopolski Ranking szkół kompetencji przyszłości, w którym „Hetman” znalazł się w pierwszej setce innowacyjnych placówek. Przed nami Wielki Finał Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” (16 czerwca) i przyznanie nagród (Złotych i Srebrnych Wilków) dla najlepszych zespołów i najciekawszych projektów społecznych. Już dziś wiemy, że spośród zrealizowanych w naszej szkole projektów najwyżej oceniono „Nakręcamy Eko” – przygotowany przez czwórkę uczniów z klasy II „c”: Justynę Kosior, Aleksandrę Ciżyńską, Piotra Paradowskiego i Jana Radonia. Do nich też powędruje zaszczytna nagroda w postaci statuetki Brązowego Wilka. Warto przypomnieć, że wyróżniona grupa przygotowała projekt ekologiczny, w ramach którego przeprowadziła szereg lekcji z najmłodszymi na temat segregacji śmieci oraz dzięki pozyskanym środkom zakupiła dla miasta nakrętkomat – początkowo umiejscowiony obok pomnika Bartosza Głowackiego, obecnie przeniesiony na ulicę Kwiatkowskiego, w okolice targowiska. Pozyskane ze zbiórki nakrętek fundusze przeznaczone są na pomoc osobom niepełnosprawnym. O społecznej wadze projektu niech świadczy fakt, że „nakrętkowe seduszko” od inauguracji akcji błyskawicznie zapełniało się nakrętkami i było już kilkakrotnie opróżniane. Gratulujemy!

Nakrętkomat Zespół Nakręcamy Eko