finaly plywanie13 marca na pływalni „Fregata” w Kolbuszowej odbyły się Finały Wojewódzkiej Licealiady w pływaniu. Brak sztafet dziewcząt i chłopców z naszej szkoły zrekompensowały dwie finalistki indywidualnie: Klaudia Szypuła z klasy 2A i Magdalena Bogacz z klasy 1E. Klaudia startowała na dystansie 50 m stylem motylkowym. Osiągnięty przez nią jedenasty wynik z półfinałów w Kolbuszowej został poprawiony i ostatecznie sklasyfikowana została na miejscu 9 z czasem 35,59s. Madzia natomiast płynęła 50m stylem grzbietowym – 8 miejsce z półfinałów poprawiła na miejsce 7 z czasem 38,96s.

 

Dziewczyny mimo małej ilości treningów przed zawodami zajęły bardzo wysokie miejsca i są z siebie bardzo zadowolone. Ich rywalki na co dzień to zawodniczki trenujące w takich klubach jak IKAR Mielec, Sokół Rzeszów, Bobry Dębica. Na co dzień pływają w lidze i zajmują wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski. Nasze zawodniczki uważają, że najważniejsze jest to, aby się nie poddawać i ćwiczyć. Na następne zawody w przyszłym sezonie zapewne przygotują się lepiej i poprawią swoje lokaty.

MB