7Gdyby laika zapytać, czym są szachy, pewnie powiedziałby, że jest to gra pomiędzy dwoma przeciwnikami, a zatem - konfrontacja dwóch sił intelektualnych, dwóch charakterów. Oczywiście można też traktować je po prostu, jako rozgrywkę i zabawę. Tymczasem nie jest to cała prawda o królewskiej grze. Wiedzą jednak o tym już tylko bardziej wtajemniczeni jej pasjonaci. Do nich należą na pewno reprezentujący naszą szkołę w mieleckim Finale Wojewódzkiej Licealiady w Szachach Drużynowych: Zuzanna Michałowska (klasa 1d), Filip Rejman (klasa 2e), Mikołaj Juda (klasa 3d), Jakub Fundament (klasa 3a).

Po zwycięstwie w grach miejskich ze wszystkimi szkołami tarnobrzeskimi i sukcesie w rejonie przyszedł czas na finał. Turniej wojewódzki był trudny. Najlepiej zagrał Filip (7 zwycięstw), później (Mikołaj – 3 triumfy) Jakub (2 wygrane, ale grał na pierwszej szachownicy i sam nie będąc zawodowcem, pojedynkował się z najlepszymi - w większości rywalami z 1 i 2 kategorią). Dla Zuzi to był debiut i czas na zbieranie doświadczeń, ale myślę, że owocny.

Zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji oraz do uczestnictwa w zajęciach koła szachowego w środy o godz.14.30. Co dzięki nauce gry można zyskać? Szachy rozwijają umiejętności akademickie, związane z: łatwością uczenia się, wysokim poziomem zdolności poznawczych, dobrą pamięcią, koncentracją uwagi. Mają również wpływ na szlifowanie talentów twórczych, myślenia nietypowego, oryginalnego, wykraczającego poza przeciętność. Kształcą także talenty interpersonalne, wyrabiają zdolności do analizy zjawisk i pozwalają dostrzec zależności et cetera, et cetera…(tc)

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg