04W dniu 11 grudnia 2018 r. na pływalni miejskiej w Kolbuszowej rozegrano finał wojewódzkiej licealiady w pływaniu. Udany i zarazem historyczny występ zanotowały pływaczki z Hetmana. W konkurencji sztafet na 12 zakwalifikowanych ekip wywalczyły czwarte miejsce i z czasem 03:26:91 są w najlepszej szóstce Podkarpacia. Oto one: Magdalena Bogacz, Natalia Kukuła, Magdalena Krzyżek, Marianna Zych, Kamila Lis, Klaudia Śliwińska.

Swoim występem dołożyły aż 70 punktów dla Hetmana do ogólnej klasyfikacji liceów Szkolnego Związku Sportowego. Indywidulanie miejsca w pierwszej dziesiątce Podkarpacia zajęły Magdalena Bogacz z czasem 0:39:88. Madzia jest jedną z siedmiu najlepiej pływających grzbiecistek w województwie. Rewelacyjna Natalia Kukuła z czasem 0:31:23 jest jedną z pięciu najszybciej pływających zawodniczek podkarpacia stylu dowolnego. Dla nas tzn. naszej małej społeczności Hetmana jesteście i tak najlepszeJ

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i serdecznie Wam gratulujemy.