licealiadaJest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich, że koszykarze I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego, 23 stycznia 2019 r., zajęli I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW.

 

Gratulujemy całej drużynie i ich trenerowi  p. Łukaszowi Zasuwie pracy i ogromnego zaangażowania, które doprowadziły ich do tego sportowego sukcesu. W skład  koszykarskiej drużyny weszli: Basak Karol, Gutowski Bartosz, Kurzyński Maciej, Paczkowski Maciej, Roman Antoni, Saramak Jakub, Tarnowski Olaf, Watras Michał i Paradowski Piotr, a asystentem trenera był Rokosz Igor. Bardzo się cieszymy, że oprócz nauki i obowiązków szkolnych chłopaki znajdują czas na rozwijanie swoich sportowych zainteresowań. (kw)

Zawody odbyły się w ZSP nr 3 w Tarnobrzegu. Do rywalizacji przystąpiło 5 reprezentacji szkół,  które rozegrały swoje mecze w dwóch grupach. Drużyna Hetmana na tym etapie wygrała wszystkie mecze (LO–SLO 30:33, ZSP2–SLO 22:29) i przystąpiła do półfinału z pierwszego miejsca. Mocno zmotywowani dwoma meczami grupowymi , zwyciężyliśmy w spotkaniu o finał turnieju z zespołem gospodarzy (ZSP3–SLO 14:25). Finału zawodów długo nie zapomnimy. Mecz trzymał wszystkich widzów w dużym napięciu od pierwszej do ostatnie sekundy i dał mnóstwo pozytywnej sportowej adrenaliny. Drużyny bowiem stanowiły identyczny poziom skuteczności rzutów z gry. Ostatecznie pokonaliśmy bardzo dobrze dysponowany tego dnia zespół z LO w Tarnobrzegu 28:26 i pierwszy raz w historii rozgrywek  Hetman sięgnął po mistrzostwo Tarnobrzega w koszykówce chłopców szkół średnich. Przed naszą reprezentacją kolejny etap – zawody rejonowe, na których będziemy reprezentować  miasto Tarnobrzeg. (ŁZ)