bartek dobrońW piątek 25 stycznia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, odbyły się Mistrzostwa Tarnobrzeskich Szkół Ponadgimnazjalnych na Ergometrze Wioślarskim.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna, będąca pod opieką p. Jerzego Pawelaka oraz p. Doroty Skórskiej, a w jej skład wchodzili: Bartłomiej Dobroń, Piotr Paradowski, Antoni Roman, Mikołaj Mikus i Eryk Lewicki.

 

 

Turniej rozpoczął się zgodnie z planem o godzinie 11 po przemowie Prezesa Polskiego Związku Towarzystwa Wioślarstwa, p. Ryszarda Stadniuka. Zaraz po krótkiej rozgrzewce, nastąpiła zaciekła rywalizacja. Zawodnicy mieli do pokonania dystans tysiąca metrów. Obydwie grupy (męska i żeńska), zostały podzielone na dwie tury. Gdy minęło zaledwie 50 minut, miało miejsce uhonorowanie zwycięzców, wcześniej jednak każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Najlepiej z naszej drużyny wypadł Bartek „Klocu” Dobroń, który uplasował się na drugim miejscu z czasem 3 minuty 17 sekund. Nasza szkoła zajęła szóste miejsce w klasyfikacji grupowej.

Mistrzostwa te pozwoliły zawodnikom na zdobycie kolejnych doświadczeń, a u osób mniej zaawansowanych w tym sporcie może rozbudziły wioślarską pasję? Miejmy nadzieję, że zawody odbędą się również za rok, a nasza szkoła zdobędzie jeszcze wyższe miejsce.

Dzień później odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim. Wzięło w nich udział 31 drużyn, ponad 300 zawodników. Zawody komentował znany wioślarz Kajetan Broniewski. W tym dniu nasze utalentowane uczennice - Emilia Piątkowska i Magdalena Krzyżek, uświetniły przerwy między rozgrywkami popisami wokalnymi oraz występami tanecznymi z zespołem Tańca i Ruchu „Fram”, do którego od wielu lat należą.

Zwycięzcom gratulujemy wspaniałych wyników, a dziewczynom dziękujemy za wsparcie zawodników i umilenie czasu publiczności. (Eryk Lewicki, Kamila Wolska)

20190125_103306_hdr_1024.jpg 20190125_110403_hdr_1024.jpg 20190125_112425_hdr_1024.jpg 20190125_112427_hdr_1024.jpg