Lilly May10.2019Wśród uczniów tegorocznych klas pierwszych jest absolwentka SP3 im. Alfreda Freyera, skromna, ale jakże utalentowana osoba – Lilly May Niezabitowska. Siedząc w szkolnej ławce, wygląda jak każdy uczeń, któremu zależy na własnym rozwoju, stąd pewnie wybór Hetmana. Jej uśmiechnięta twarz zaraża dobrym humorem innych. Gdyby popytać ją o różne morskie przygody, okazałoby się, że mamy do czynienia z niezwykłym wilkiem morskim. Największą bowiem pasją Lilly jest żeglarstwo, którym fascynuje się od najmłodszych lat. Na tarnobrzeskim jeziorze szlifowała żeglarskie umiejętności w Jacht Klubie Kotwica. W tej dyscyplinie sportu Lilly May może poszczycić się wieloma sukcesami. Najświeższy to zdobycie pierwszego miejsca w Finale Pucharu Polski Klasy Laser, rozegranym w Giżycku w dniach 26-28 września 2019 roku.

W mediach pojawia się określenie „niesamowita Lilly” i taką rzeczywiście wydaje się być nasza uczennica. Jej szkolne osiągnięcia (wysoka średnia uzyskana na świadectwie końcowym szkoły podstawowej, wspaniałe wyniki z egzaminu ósmoklasisty, sukcesy w konkursach matematycznych) idą w parze ze sportowymi laurami. Wiele godzin treningów odbywanych w różnych miejscach i w różnych warunkach, silna wola, dobra organizacja czasu pokazują, że dla Lilly, jak dla Pompejusza, „navigare necesse est” (żeglowanie jest konieczne).

Tylko w tym roku ta niezwykła żeglarka wywalczyła złote, srebrne i brązowe medale Mistrzostw Polski w klasie Laser 4,7 oraz w olimpijskiej klasie Radial. Zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy we Francji. Wygrała międzynarodowe regaty w hiszpańskim Cadiz. O jej osiągnięciach możemy poczytać na nowiny24.pl oraz tarnobrzegtuzyjemy.pl

Nie dziwi więc, że Lilly May otrzymała powołanie do Kadry Narodowej na rok 2019 w klasie Laser 4,7. Trzymamy mocno kciuki za to, by wiatry jej sprzyjały na różnych wodach w kraju i poza jego granicami.