memorialW dniu 5 października 2019 roku, Królewskie Miasto Sandomierz już po raz IV było gospodarzem Memoriału Pływackiego im. Grzegorza Kuczyńskiego. W zawodach wzięło udział około 250 zawodników z 18 klubów zrzeszonych w okręgach: podkarpackim, świętokrzyskim, warszawsko-mazurskim i lubelskim. Uczestnicy rywalizowali w 6 konkurencjach - 50m stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym, motylkowym, 100m stylem zmiennym oraz w kategorii Masters 50m stylem dowolnym.

Tarnobrzeg reprezentowała grupa 16 pływaków z Uczniowskiego Klubu Sportowego „HETMAN” Tarnobrzeg. Warto nadmienić, iż dla naszych zawodników był to to debiutancki występ na zawodach tej rangi. Ku uciesze trenerów i rodziców pływacy z HETMANA wygrywali swoje serie i tym samym plasowali się na czołowych miejscach swoich kategorii wiekowych. W klasyfikacji końcowej zawodów zdobyli 5 medali (2 srebrne i 3 brązowe).

Na podium w zawodach stawali:

Wiktoria Dziadura – II miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym,

Damian Zając – II miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym,

Mateusz Zasuwa – III miejsce w konkurencji 50m stylem klasycznym,

Mateusz Zasuwa – III miejsce w konkurencji 50m stylem dowolnym,

Bartłomiej Kiełb – III miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym.

Ponadto zawodnicy aż 14 krotnie zajmowali miejsca w punktowanej pierwszej szóstce: Kornelia Kruk V miejsce w konkurencji 100m zmiennym, Wójcik Izabela VI miejsce w konkurencji 100m zmiennym, Snopkowski Marcin VI miejsce w konkurencji 50m motylkowym, Łabędź Oskar V miejsce w konkurencji 50m grzbietowym, Kiełb Bartłomiej V miejsce w konkurencji 50m klasycznym, Damian Zając VI miejsce w konkurencji 50m klasycznym, Skura Emilia IV miejsce 50m klasycznym, Lubera Bartłomiej V miejsce w konkurencji 50m grzbietowym, Skura Emilia IV miejsce w konkurencji 100m zmiennym, Maksymilian Grabowski IV miejsce w konkurencji 50m grzbietowym, Maksymilian Grabowski VI miejsce w konkurencji 50m dowolnym, Aleksandra Juryś IV miejsce w konkurencji 50m dowolnym, Aleksandra Juryś IV miejsce w konkurencji 100m zmiennym.

W klasyfikacji końcowej klubów pływackich HETMAN uplasował się na 8 miejscu. Ponadto Uczniowski Klub Sportowy ”HETMAN” Tarnobrzeg reprezentowali: Klaudia Strach, Aleksandra Iskra, Igor Adamczyk, Michał Leniart.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: UKS Hetman (galeria cz. 1) UKS Hetman (galeria cz. 2)