szachy 4W ostatnią środę, 23 października, hetmańska drużyna szachowa - w składzie: Julia Konefał, Julita Bartyzel, Zuzanna Michałowska, Filip Rejman oraz Jan Ziętek, pod dowództwem p.Tomasza Ciacha - wywalczyła sobie awans z pierwszego miejsca do zawodów powiatowych.

Tarnobrzeskie eliminacje otworzyliśmy z przytupem, odnosząc błyskawiczne zwycięstwo nad Budowlanką (4:0), by, stawiwszy opór Górnikowi (2:2), ostatecznie zapewnić sobie awans, wygrywając z drużyną Jachowicza (2.5:1.5). Tym samym nasza drużyna (mając na koncie dwie wygrane oraz remis) zapewniła sobie miejsce w zawodach powiatowych, gdzie mamy nadzieję, zapewni sobie kolejny awans w równie dobrym stylu.

 

Wart odnotowania jest fakt, że w drużynie Hetmana, w przeciwieństwie do pozostałych ekip biorących udział w zawodach, przedstawicielki płci pięknej nie były w zdecydowanej (a właściwie kurtuazyjnej) mniejszości. Licząc na utrzymanie się tej tendencji do łamania stereotypów, jednocześnie gorąco zachęcamy wszystkich hetmaniaków do zainteresowania się królewską grą, która z powodzeniem może funkcjonować zarówno jako przyjemna łamigłówka do rozwiązania w czasie przerwy, jak i powód do zażartej intelektualnej rywalizacji. (Jan Ziętek)

szachy_1.jpg szachy_2.jpg szachy_3.jpg szachy_5.jpg