srebro szczypiornistekW środę 7 listopada 2019 roku, w hali sportowej ZSP nr 1 jak co roku odbyły się Mistrzostwa Tarnobrzega szkół średnich w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju wzięło udział 5 zespołów, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Szczypiornistki z Hetmana imponowały w zawodach niespotykaną skutecznością w obronie. Dowodem na ten element taktyczny był mecz z jednymi z faworytek turnieju - szczypiornistkami LO z Tarnobrzega, wygrany przez „Hetmanianki” 1:0.

Pozostałe trzy rozegrane mecze potwierdziły tylko bardzo dobrą dyspozycję obronną. Dziewczęta pod czujnym okiem trenera Łukasza Zasuwy w końcowej klasyfikacji zdobyły II miejsce i nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż dziewczęta z Hetmana rywalizowały w turnieju piłki ręcznej po raz pierwszy w historii szkoły. Naszą szkołę reprezentowały: Michalina Gosztyła, Julia Lewczyk, Natalia Kukuła, Julita Bartyzel, Wiktoria Ziarko, Liwia Wołosz, Liwia Szymanek, Martyna Łukasiewicz oraz Alicja Boczula. Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Hetmana.